İnternet

Yerli Arama Motoru Geliyor

Hakan
Yazan Hakan

Bunca zamandır hep yabancıların yaptığı arama motorlarını kullandık. Özelliklede bunlardan en meşhur olanı google arama motoru. Fakat Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamasında Türkiye’nin yerli arama motoru geliştirmesi gerektiğini ve bununla ilgili çalışmaların başladığını söylüyor.

Türkiye’nin yerli arama motoru geliştirmesi gerektiğini belirten Ulaştırma Bakanı Ahmet  Arslan, “Hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz” diye bir açıklamada bulundu.

Canlı yayında program sunucusunun sorularını yanıtlayan Ahmet Arslan şu cevapta bulundu:

“Siz sadece lokal bir çalışma yaparsanız, dünya ile entegre olmazsanız istediğiniz verimi ve sonucu alamazsınız. Bizim kesinlikle bu sektörde ister web adreslerinde olsun ister internette yaptığınız işlemlerde olsun dünya ile entegrasyonda taviz vermeden, ancak hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz.”

Yerli arama motorunun gelmesi ülkemizin internet teknolojisinde geliştiğini göstereceğine eminim. Bu yüzden çalışmalara bir önce başlanmalı ve yerli arama motoru ülkemizde google’ın yerini almalıdır.

Ee bizede as bayrakları demek düşer tabikide.

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

4 Yorumlar

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *