Eklentiler

WordPress Soru Cevap Eklentileri

Wordpress Soru Cevap Eklentileri
Hakan
Yazan Hakan

WordPress’in orjinalinde bildiğiniz üzere böyle soru cevap kısmı yok, ama bunu eklentilerle yapmak mümkün. Örnek verecek olursak bildiğiniz gibi webtekno türkiyenin büyük teknoloji haber sitelerinden birisi ve webtekno bile sitesinde soru cevap kısmını kullanıyor. Bu da sadece haber değil, soru cevap kısmıylada ziyaret çekmesine yarıyor.

Sitenizde bu eklentileri kullanmanız;

Siteniz sadece blog yerine değil, ziyaretçileriniz aklında kalan ya da bir takım sorunların çözülmesi için sitenizde soru sorucaktır ve ziyaretçilerin sitenizde kalma  süresi artıcaktır bu da bildiğiniz gibi google tarafından sevilen bir durum.

Ayrıca sitenizi tamamen soru cevap sitesine dönüştürmek istiyorsanız bunun için bazı temalarda mevcut ilerleyen dönemlerde onlarıda sizlerle paylaşıcam takipte kalın.

AnsPress


Wordpress Soru Cevap Eklentileri - Anspress

WordPress Soru Cevap Eklentileri – Anspress

Soru-Cevap sistemis için nerdeyse her gereksinimi karşılayan bir eklenti. Oldukça fazla kullanıcısı olan bu eklentinin ücretsiz olmasıda ayrı güzel.

Kullanıcılar için anlık bildirimi olması ile sorulan sorulardan  ve cevaplardan hemen haberdar olunmasını sağlıyor. 10’dan fazla dil desteği ve özel kodlarıylada güzel bir kullanım sağlıyor. Ayrıca kullanıcı seviyesi olarak moderatör ve editör yetkileri verebilirsiniz.

AnsPress Ücretsiz İndir

CM Answers


Wordpress Soru Cevap Eklentileri - CM Answers

WordPress Soru Cevap Eklentileri – CM Answers

Bir başka soru cevap eklentisi iste CM Answers. Bir önceki eklenti ile aynı işlevi görüp aralarında çok bir fark bulanmaz fakat AnsPress’e göre  tasarım açısından biraz daha düşük seviyede ama yinede kullanılabirlik açısından güzel bir eklenti. Bu eklentide de kullanıcılar için bildirim özelliği ekli ve kategorilendirme, kullanıcı izinleri, sosyal medya paylaşım butonları, sayaç butonları, en iyi cevabı, oylama gibi özellikleri mevcutözelliği mevcut.

CM Answers Ücretsiz İndir

DW Question & Answer


Wordpress Soru Cevap Eklentileri - DW Question & Answer

WordPress Soru Cevap Eklentileri – DW Question & Answer

Önceki eklentilerin özelliklerini barındıran DW Question & Answer, sade bir tasarım isteyenler için yapılmış bir eklenti. Demosuna buradan göz atabilirisiniz.

DW Question & Answer Ücretsiz İndir

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

1 yorum

  • bir wordpress siteniz var ise, ben mutlaka soru cevap kısmının koyulması taraftarıyım fakat günümüzde çoğu sitede böyle bir bölüm yok. gösterdiğiniz eklentilerin hepsini kullandım ve cidden iş görür çok iyi eklentiler. elinize saglık böyle makaleler görmeyi istiyoruz.

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *