Eklentiler

WordPress İçin En İyi Harita Eklentileri

Wordpress İçin En İyi Harita Eklentileri
Hakan
Yazan Hakan

Kurumsal bir web siteniz var ise adresinizi harita üzerinde göstermeniz ziyaretçileriniz için çok güzel olucaktır. Harita eklemeyi, google maps’in sunduğu özellikler ile iframe yöntemiyle yapabiliyoruz fakat, wordpress için yapılan harita eklentileri  daha fazla fonksiyon, ayar ve özelleştirebilirlik sunduğu için kullanıcılar tarafından bu eklentiler daha çok ilgi görüyor.

Bu makalede sizlere 6 adet WordPress google maps eklentisi tanıtıcam. Üstelik bu eklentiler ücretsiz ve son derece profesyonel eklentiler.

Maps Builder – Google Maps Plugin

Onlarca farklı teması olan ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü olan nacizane bir eklenti. Eklenti, ayrıca, ayarlanabilir yakınlaştırma seviyesi, cadde görünümü ve harita stilleri gibi geniş bir sete sahip harita aracı ile geliyor. Geniş ayar çeşitleri olan harita ikonlarını eklentiye dahil edebilirsiniz.

Wordpress Harita Eklentileri - Maps Builder

WordPress Harita Eklentileri – Maps Builder

WP Store Locator

İşletmeniz birden fazla yerde hizmet veriyorsa bunları tek bi haritada gösterebilmek bu eklenti ile çok kolay. Kullanıcılarınız, her bir işletmenize yol tarifi alabilecek, telefon numaralarını, çalışma saatlerini ve diğer bilgileri öğrenebilecekler.

Wordpress Harita Eklentileri - WP Store Locator

WordPress Harita Eklentileri – WP Store Locator

WP Google Maps

Haritaya sınırsız sayıda yer imlemesi ekleyebilme imkanı sunuyor. İstediğiniz gibi şekiller ve çizgiler ekleyip, mağazalarını işaretleyerek kullanıcılarınız size ulaşmasını daha kolay şekilde sağlayabilirsiniz.

Wordpress Harita Eklentileri -  WP Store Locator

WordPress Harita Eklentileri – WP Store Locator

WP GPX Maps

Haritaları rakım, yükseklik, hız, nabız ve sıcaklık gibi çizelgelerle görüntüler.

Wordpress Harita Eklentileri - WP GPX Maps

WordPress Harita Eklentileri – WP GPX Maps

Google Map with FancyBox Popup

Haritanızın açılır bir pencere içerisinde görünmesine yarayan bir eklenti. Birden çok harita eklemek isteyen siteler için kullanışlır bir eklenti.

Wordpress Harita Eklentileri - Google Map with FancyBox Popup

WordPress Harita Eklentileri – Google Map with FancyBox Popup

Google Maps Plugin by Intergeo

Modern renk şemasını ayarlama fırsatı ve çeşitli işaretçi sitillerini haritanın üzerine ekleyebilme özelliği, haritanızın görünüşü üzerinde tam kontrol sağlamanıza imkan tanıyor.

Wordpress Harita Eklentileri -Google Map with FancyBox Popup

WordPress Harita Eklentileri -Google Map with FancyBox Popup

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

2 Yorumlar

  • İşletmeler için yararlı olabilecek ve kendi sitelerine ekleyebilecekleri iyi bir eklentiler paylaşmışsınız. İş görür bunlar ama eklentisiz şekildede halledilebilir

  • bir e ticaret sitesi olan kişiler için harita kısmı mutlaka gerekli olanlar arasında. Tavsiye ettiğiniz eklentiler harita işini kolayca halletmenize olanak sağlayan eklentiler elinize sağlık

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *