Eklentiler

WordPress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri

Wordpress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri
Hakan
Yazan Hakan

E-Ticaret günümüz çağında küçük veya büyük işletmelerin her zaman ihtiyaç duyduğu ve müşterilerine kolaylık sağladığı bir sistem. E-Ticaret denildiğinde sadece bunun için profesyonelce hazırlanmış OpenCart, Magneto, PrestaShop, OsCommerce ve ZenCart gibi yazılımlar  akla gelebilir. Eğer çok geniş çaplı bir e-ticaret sistemi kurmucaksanız ve sitenizde wordpress kullanıp sitenizle alakalı bi kaç parça eşya satışı yapacak iseniz wordpress için yapılmış birçok eklenti vardır. Bende bu eklentilerin arasında en kullanışlı ve düzgün olanlarını sizler için derledim.

WooCommerce

WordPress’de e-ticaret denildiğinde ilk akla gelecek ve eklentilerin arasında en iyi olan, +3 milyon üzerinde bir indirime sahip bir eklenti. Geniş çaplı bir eklenti olup sitenizi e-ticaret yazılımlarındaki tamamıyla bir e-ticaret sitesine dönüştürebilirsiniz. Eklenti gün ilerledikçe gelişiyor ve hatta bu eklenti için daha çok işlevsellik açısından eklentiler yapılıyor.

Bu eklenti için hatta özel tema yapımları mevcut. Yüzlerce ve hatta binlerce farklı tema bulabilirsiniz bu eklenti için. Birçok ödeme yöntemiyle ve hatta Türkiye içinde kullanılabilecek ödeme yöntemi imkanı sunması bir başka güzel yönü.

Wordpress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri - WooCommerce

WordPress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri – WooCommerce

WP eCommerce

WooCommerce’den sonra kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz e-ticaret eklentisidir. Birçok ödeme yöntemi barındırmasıda ayrı bi güzel. Bu eklenti içinde ayrı olarak eklentiler yazılarak desteklenmiştir. Birçok ücretli ve ücretsiz temasını bulabilirsiniz.

Wordpress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri - WP eCommerce

WordPress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri – WP eCommerce

JigoShop

JigoShop’da kullanıcılarından olumlu yorum alan ve popüler bir e-ticaret eklentisi. Ücretsiz versiyonu bulunmakla birlikte gümüş ve altın paketleri de ücretli bi şekilde satılıyor. Ama ücretsiz versiyonunda kullanabileceğiniz bir çok ücretsiz temalarıda var. Eklenti bu tarihten 5 ay önce güncellenmiş bu bir eksi yanı fakat wordpress sitesinde 5 üzerinden 4.6 gibi bir yıldız toplamış

Wordpress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri - JigoShop

WordPress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri – JigoShop

Ecwid

Ecwid ücretsiz bir sürümü olsa bile sadece 10 adet ürün koymanızı izin veriyor. Ücretsiz sürümünden farklı 3 farklı paketi bulunuyor, buradan paketlere bakabilirsiniz. Diğer eklentilere bakarak ecwid bir farkı var hemde çok büyük avantajı diyebiliriz. Ürünlerinizi sadece wordpressde değil bir çok farklı sosyal medya platformlarında satabilmeniz için ecwid sosyal medyaya uyumlu olarak bir eklenti yapmış.

Wordpress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri - Ecwid

WordPress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri – Ecwid

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

7 Yorumlar

  • Kesinlikle WooCommerce tek geçerim diğer eklentiler yanından dahi geçemez WordPress’in kendi yapımı olan eklentiyi geçebilirler mi hem sistem oturaklı müşterilerimin tümünde (WP) woocommerce kullanıyorum açıkları çok fazla ama idare ediyor işte.

    • İlk baştan beri wordpressin kendi yapımı değil. WordPress satın aldı bu eklentiyi ama sistemle uyumlu olması için çok emek harcandı ortaya da zaten muazzam bir eklenti çıktı. Dediğiniz gibi çok popüler bir eklenti ve diğer eklentileri gerisinde bırakıyor

  • WordPressten e-ticaret olmaz demeyin oluyor işte. Bu eklentiler çok iyi işlerini görseler de ben tamamen WordPress ile e-ticaret işine girmeyin diye uyarmak adına bu yazıya giriş yaptım. Script almanız daha mantıklıdır ileride ne demek istediğimi anlarsınız 🙂

  • e ticaret sitesi kurmak isteyenler için müthiş bir yazı yayınlamışsınız elinize saglık benimde kullandıgım ve tavsiye ettiğim WooCommerce eklentisine en başta yer vermişsiniz bencede e ticaret sitesi dendi mi en gerekli eklenti WooCommerce

  • E-ticaret konusunda wordpress üzerinden çalışma yapanların bu eklentilerden faydalanması iyi olacaktır. E-ticaret eklentilerinin çoğunun ücretsiz olması da ayrı güzel.

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *

Ücretsiz 1 Yıllık .design Alan Adı Almak İçin:Buraya Tıklayarak Gidebilirsin