İnternet

Tasarım, Teknoloji, Yazılım, Dijital Pazarlama ve Girişimcilikle Alakalı Youtube Kanalları

Tasarım, Teknoloji, Yazılım, Dijital Pazarlama ve Girişimcilikle Alakalı Youtube Kanalları
Hakan
Yazan Hakan

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere youtube’da takip edebileceğiniz  tasarım, teknoloji, yazılım, dijital pazarlama ve girişimcilikle ile ilgili yönlendirici ve bilgilendirici youtube kanallarını paylaşıcam.

Biliyorsunuz ki bu konulara ilgisi olan büyük bir kitle var ve ne yapacaklarını, nerden başlıcaklarını, ne gibi yol izleyeceklerini bilmiyorlar. Bende bunu göz önüne alarak böyle bir makale hazırladım. Zaman geçtikce keşfettiğim kanalları buraya eklicem. Eğer sizinde bildiğiniz eğitici ve yönlendirici kanallar var ise yorumdan belirtiniz lüften

GİRİŞİMCİLİK

Barış Özcan

Sanat, tasarım ve teknoloji konularında ürettiği kaliteli içeriklerle büyük bir kitlenin göz odağı olan Barış Özcan, bu hikayeleriyle elde ettiği başarılar Youtube tarafından da farkedilmiş olucakki Summit for Social Change 150 kişiden biri, değişim elçisi olarak seçilen 12 kişiden biri ve konuşma yapması için belirlenen 3 kişiden de biri olmuştur.

Şuan 614 bin abonesi bulunan Barış Özcan’ın youtube kanalı gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Videolaırını izlemeden ön yargılı olarak ” Ya bu adam hep konuşuyor canımız sıkılır” gibi düşüncelere kapılmayın çünkü, anlatım yaparken hem resim hemde videolarla hikayelerini desteklemesi videoları hem eğlenceli hale getiriyor hemde izlerken bir an olsun sıkılmıyorsunuz.

Kanalındaki en popüler video ve benimde en sevdiğim videosu olan Pi sayısı hakkında yaptığı videoyu aşşağıdan izleyebilirsiniz.

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.


Doğukan Güven Nomak

Tasarımcı, geliştirici ve youtuberla sohbetler yapıp yayınlıyor. Genellikle sohbet ettiği kişilerle soru-cevap sistemiyle video çekiyor ve bu kişilerinde alanında uzmanlaşmış kişilerin olmasıda birçok kişiye bilgi kaynağı olabiliyor. Sadece bununla kalmayıp arada sırada vlog tarzı videolar da çekerek hayatından kareleri bizlere sunuyor.

Kendisi hakkında yaptığım araştırmada ise kendisinin çok iyi bir frondend developer olduğunu öğrendim. Zaten şuanda da Protel firmasında Frondend Developer olarak çalışıyormuş.

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kanalındaki en popüler videosu bir üstte bahsettim Barış Özcan ile yaptığı röportaj var ve bu röportajla çok şey öğrenebileceğinize garanti verebilirim.

Belki bir gün sizede “Seni tanımayan birine, kendini nasıl anlatırsın ?” sorusunu sorabilir.


Çay Kahve İnsan

Dijital medya çözümleri alanında hizmet veren Momoth, girişimcilerin hikayeleri Çay Kahve İnsan youtube kanalında topluyor. Çay Kahve İnsan kanalında bir çok farklı formatta videolar bulunuyor. İlk olarak girişimcilerin kendi hikayelerini ücretsiz bir şekilde tanıtabileceği bir program formatı olan “Ben Girişim”  ile yayın hayatına başladılar.

Her çarşamba saat 09:00’da yeni bir video yüklüyorlar ve şirketin kurucusu olan  Tarık Çayır’ın söylediğine göre kendi hikayelerini anlatmak için girişimcilerin başvurularını caykahveinsan.com üzerinde başvuru formundan alıyorlar.

Aşşağıdaki videodan da anlaşılacağı gibi amaçları Hayatımıza Değer Katmak olduğunu söylüyebiliriz. Yükledikleri videoları izlediğinizde de öyle olduğunu görebileceksiniz.

YAZILIM

Emrah Yüksel 

Php, HTML, CSS, Javascript, WordPress hakkında bildiği tüm bilgileri videolara aktarmış güzel bir insan. Tahmin ediyorum ki “Dur ya, ben bu bildiklerimi paylaşayım” sözüyle bu kanalı açmış ve web yazılım öğrenmek isteyenlere çok şey katabilecek videolar yüklemiş ve yüklemeyede devam ediyor. İnternette her sitede bulamayacağınız kaliteli web yazılım dersleriyle bu kanalda kendinizi geliştirebileceğinize ve bu videolar ile sıfırdan bir script yazma konusundan çok büyük aşamalar kaydedebileceğinize inanıyorum.

Ayrıca sadece bunlarla kalmamış kendisi sigarayı bırakmaya çalımasını bile video olarak kaydetmiş ve birçok insana ilham olmuş, kendiside 108. gün sonunda sigarayı bırakmış ve Emrah abimizi burdan tebrik ediyorum.


Yazılım Bilimi

Python 3, JavaScript, Jquery,  HTML, CSS, C# ve Android yazılım dillerinde dersler veren eğitici bir kanal. Buradaki derslerle mutlaka bilginize bilgi katabilirsiniz. Özellikle videolarında açıklayıcı olması ve anlaşılabilir bir dille anlatması pozitif bir yanı. Sadece dersler değil sizden gelen sorularıda açıklayıcı cevaplar vererek bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz.

“Daha Aydınlık Bir Türkiye İçin” sözüyle yola çıkarak yazılım meraklılarına bilgilerini aktarıyor.

TEKNOLOJİ & İNTERNET

Help Mert

Kanal ismi belki size basit gelebilir ama bana çok yaratıcı ve anlamlı geldi. Kendisini teknolojinin sesi olarak tanıtıyor ve bu tanıtımına da hak vermiyo değilim. Teknolojiyle alakalı kaliteli ve güncel videoları da izlemeye değer. Özellikle kanalını incelediğimde en çok dikkatimi çeken ve en çok vakit harcadığım kısım  datacenter ( veri merkezi ) ile ilgili videoları.

Bunların yanında Adobe Premiere Pro eğitimi veriyor ve birçok kişiyle de röportajlar yapıyor olması kendisini takip etmeye yeterli olacağını sanıyorum.

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Buraya  tıklayarakta youtube kanalına ulaşabilirsiniz.


Technopat

Bilgisayar, telefon öncelikli olmak üzere teknolojinin bir çok alanında videoları ile her gün en az bir video izlemeniz gereken güzel bir kanal. Eğer teknoloji merakınız varsa ve bunları takip etmek istiyosanız technopat’ın youtube kanalına abone olun hemen.

Özellikle bilgisayar toplama ve inceleme videolarının çok ilgi görüyor. Tabi bu videoların kahramanları Recep Baltaş ve Ali Güngör’ün de anlatımları bu ilgiyi daha da  çok arttırıyor.

Ben Recep Baltaş , Ben Ali Güngör…

Technopat web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

DİJİTAL PAZARLAMA

Enes Usta

Dijital pazarlama, Sosyal Medya, YouTube, Facebook  ve Instagram hakkında bir çok yararlı eğitici videolar paylaşıyor. Ayrıca SEO ve Google Ürünleri hakkında da birçok kaliteli videosu var. Eğer bu alanlarla ilgileniyosanız mutlaka Enes Ustayı takip edin birşeyler öğreneceğinize eminim.

Bloguna buradan giderek birçok makalesini görebilirsiniz.

ARAYÜZ VE GRAFİK TASARIMI

Designus

Adobe Photoshop, Illustrator ve Corel Draw programlarının eğitimlerini veren ve videoları oldukça kaliteli olan güzel bir kanal. Sadece bunların eğitimlerini değil bu programları kullanarak bir web sitesi tasarlamayıda en ince ayrıntısına kadar güzel bir şekilde anlatıyor.


Afgan Rasulov

Photoshop ve video montaj konularında eğitim videoları hazırlayan ve oldukça profesyonel bir şekilde anlatan takip etmeniz gereken bir kanal. Sadece bunlar değil fotoğrafçılık hakkında da bilgilendirici videoları bulunuyor.

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

1 yorum

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *