Oyun

Rockstar Mod Yükleme Aracı OpenIV Yasağını Kaldırdı

Rockstar Mod Yükleme Aracı OpenIV Yasağını Kaldırdı
Hakan
Yazan Hakan
Geçtiğimiz hafta Rockstar’ın aldığı karar ile GTA 5 oyuncularının oldukça fazla kullandı mod yükleme aracı olan OpenIV programını kapatmıştı.

OpenIV programını geliştiren ekip ise bunun nedenini  GTA 5’in yayıncısı olan Take Two’dan gelen mektuba bağlamıştı. Bu mektubun içeriğinde OpenIV’in amacından farklı olarak oyuna 3. parti kaynaklarının GTA 5’in güvenlik sistemlerini aşmasına ve GTA Online’da hile kullanılmasanı sağladığı belirtilmiş Take Two’nun ifadelerine göre. Take Two’nun ardından Rockstar Games’de açıklamada bulunmuş ve  OpenIV’in GTA Online ekonomisini bozduğunu ve kapattırılmasının arkasında durduğunu söylemişti.

Rockstar Mod Yükleme Aracı OpenIV Yasağını Kaldırdı #1

Rockstar Mod Yükleme Aracı OpenIV Yasağını Kaldırdı #1,

Rockstar’ın açıklamasının ardından OpenIV geliştiricileri OpenIV’i sadece GTA 5 Liberty City de kullanılabileceğini ve oyuncuların OpenIV ile birlikte GTA Online girmelerine izin vermeyeceklerini gösterdiler. Geçtiğimiz günlerde de change.org üzerinden OpenIV’in tekrardan aktif olması için bir imza kampanya başlatmış ve 1-2 gün içerisinde belirlenen sayıdaki hedefine ulaşmış. Aktif olması için başlatılan imza kampanyasında da anlaşılacağı gibi Rockstar Games  bir çok GTA 5 oyuncusu mağdur etmiş ki Steam üzerinden de oyuna birçok olumsuz yorumlar olmuş ve hatta Steam’in en sevilmeyen oyunları arasına bile girmiş.

Rockstar Games Dersini Alıp Durumu Düzeltmiş

Tüm bu olumsuz yorumlar ve steam gibi büyük bir oyun platformunda ellerindeki en büyük kozları olan GTA 5’in bu derece içler acısı bi durumda olduğuna fazla dayanamayan Rockstar Games dersini alarak OpenIV’i GTA5’te tekrardan aktif hale getirdi.

 

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

2 Yorumlar

  • GTA 5’i alanların çoğu mod yüklemek için almıştır diye düşünüyorum. Eğer rockstar bunu tekrar engelleyecekse kendisinin buna benzer bir projeye imza atması gerekir.

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *