Web Tasarım Webmaster

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Hakan
Yazan Hakan

Tasarımcıların, blog yazarların ve sosyal medya uzmanlarının vazgeçilmez bir unsuru olan stok fotoğraflar, birçok sitede ücretli olarak satılmakla birlikte, ücretsiz paylaşan sitelerde bulunuyor fakat yüksek çözünürlük ve kalite bakımından yetersiz oldukları açık. Yüksek çözünürlüğe ve kaliteye önem vermeden kullanılan fotoğraflarda istenileni pek yansıtamamakla birlikte müşterinize yada ziyaretçilerinize olumsuz etki yaratıyor. Bunların olmaması içinde ücret ödemek zorunlu hale geliyor. Fakat hemen ücretli sitelere teslim olmak yerine bazı yüksek çözünürlüklü ve kalite fotoğraları bulabileceğimiz, hemde ücretsiz olan siteleri sizler için derledim umarım işinize yarıyacaktır. Unutmayın kalitesiz fotoğraf demek müşteri ve ziyaretçi kaybı demektir.

Talep ettiğiniz yüksek çözünürlükteki stok görsellere ve stok vektörlere Sadece 10 Liradan başlayan stok görsel fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Ücretli sitelerdeki fiyatlardan çok daha ekonomik olarak, SadeceOn’da ihtiyacınız olan kaliteli stok görselleri kolayca alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ücretli sitedeki istediğiniz stok görselin kodunu iletmek. SadeceOn’da güvenli bir şekilde alışveriş yapmanın keyfini yaşayın!

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

1-) Pixabay

Çok farklı aramaları saymadığımız sürece nerdeyse her anahtar kelimede resim sunan güzel bir site. İndirirken 4 farklı boyutta indirme olanağı sunuyor.

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri -Pixabay

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri -Pixabay

2-) Pexels

Pixabay’da olduğu gibi Pexels’de de bir arama kutucuğu bulunuyor. Ayrıca istediğiniz boyutları yazarak her boyutta indirme imkanı sunuyor.

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri - Pexels

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri – Pexels

3-) IM FREE

Stok fotoğrafların yanı sıra, size ücretsiz şablonlar sunan bir site.  Birçok farklı kategoride yüzlerce farklı yüksek çözünürlüklü görsele barındırmakla birlikte web site tasarımında kullanabileceğiniz ikonlar sağlıyor.

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri - IM Free

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri – IM Free

4-) Albumarium

Birçok kategoride ve yüksek çözünürlük fotoğrafları bulabilirsiniz. Size resim yükleme  ve kelimeye göre resim arama olanağı sunuyor.

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri - Albumarium

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri – Albumarium

5-) BOOSFIGHT
Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri - BoosFıght

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri – BoosFıght

6-) Negative Space

Her hafta 20 yeni ücretsiz stok fotoğraf yüklüyolar ve özellikle tasarımcılar için güzel bir stok fotoğraf sitesi.

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri - Negative Space

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri – Negative Space

7-) The Stocks

Tek fotoğrafla kalmıyor video, mockup, renk kodları ( flat, materials vb.), ikon ve fontlarıda sizlere sunuyor bu site. Hemde yüksek kalitede hepsi. Mutlaka göz atmanız gereken bir site. İnternetteki farklı tüm kaynakları önünüze seriyor. Bu siteye uğramadan bi projeye başlamayı düşünmeyin bile.

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri - The Stocks

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri – The Stocks

8 -) AllTheFreeStock

The Stocks gibi bu siteninde geniş bir arşivi var sadece fotoğraflar üzerine değil the stocks da olduğu gibi ikon, renkler, video, font ve şablonları önümüze getiriyor.

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri - AllTheFreeStock

Projelerinizde Kullanabileceğiniz Stok Fotoğraf Siteleri – AllTheFreeStock

Bu listeyi hazırlarken sadece  ücretsiz olmasına bakmadan hazırladım. Fotoğrafların hem yüksek kalitede olması hemde bunları paylaşan sitelerin kolay kullanımına bakarak hazırladım. Bazı siteler hem tasarım açısından kötü hemde istenileni fazla karşılamadığından fazla bi kaynak veremedim sizlere ama bu sitelerde işinizi görür derece geniş arşivli siteler.

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

10 Yorumlar

  • Tam anlamıyla istediğimiz fotoğrafları arama motorlarından bulmak zor oluyor. Stok fotoğraf siteleri gerçekten çok işimize yarıyor. Teşekkürler.

  • Özellikle makaleler için çok gerekli şeyler. Pexels’den hiç şaşmadım ama yeterli gelmiyordu. Bu siteleri paylaşmanız iyi olmuş teşekkürler 🙂

  • Hepsi birbirinden güzel ve faydalı siteler. Web tasarıma yeni başlayan arkadaşlar için faydalı bir derleme olmuş. Bu arada freepik’den de ihtiyaç duyduğu görsellere ulaşabilirler 🙂

  • Bu stok fotoğraflar çoğu internet sitelerinin telifsiz kullanabileceği fotoğrafları içeriyor tabi iyi seçip bir kitle kazanmak sizin elinizde,faydalı post için teşekkür ederim hocam.

  • Telif hakkı önemli insanların başına beklemediği dertler açabiliyor, ayrıca bir yerde de emek hırsızlığına giriyor tabi. Güzel siteler için teşekkürler

  • Ücretsiz stock siteler sayesinde bir çok insan projelerinde rahatlıkla stock fotoğraf kullanabilir. İşlerinde çok kolaylık sağlayacaktır. Teşekkürler 🙂

  • Çok güzel bir paylaşım olmuş. Tasarım yaparken stok fotoğraf bulmakta zorlanıyordum bu siteler çok güzel görseller var.

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *