Webmaster

Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi { Fat Rank }

Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi { Fat Rank }
Hakan
Yazan Hakan

Genellikle çoğu webmasterın tercihi olan chrome, sunduğu eklentilerle bir çok webmasterın gönlünü fethetmiş durumda. Nerdeyse her işiniz için uzantı bulabileceğiniz bir tarayıcı.

Daha önceden paylaştığım tasarımcılar ve geliştiriciler için uzantıları paylaştığım bu iki konuya göz atabilirsiniz.

Web Tasarımcıları ve Geliştiricileri İçin 10 Chrome Uzantısı #1

Web Tasarımcıları ve Geliştiricileri İçin 10 Chrome Uzantısı #2

 

Daha önceden bazı sitelerde sıra bulucu aracı ile karşılaşmışsınızdır, fat rank’da o araçlarla aynı görevi yapıyor ve kullanımı çok daha basit bir uzantı.

Fat Rank

Bu  linke tıklayarak eklentinin chrome web mağazına gidelim.  Açılan sayfada “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayın. Tıkladığınızdan sonra küçük bir pop-up penceresi açılıcak ve oradaki “Uzantı Ekle” butonuna tıklayarak uzantımızı tarayıcımıza ekliyoruz.

Nasıl Kullanırız ? 

Hepimizin bildiği gibi çoğu chrome uzantısının simgesi tarayıcının en sağ üst köşesinde bulunuyor ve o simgelerin üstüne tıklayarak biz bu uzantıları kullanabiliyoruz. Fat Rank’da da olay aynen böyle sağ üst köşede simgesini görüceksiniz ona tıklıyoruz ve daha sonra kendi sitemizin ana sayfasına geliyoruz ( Kendi web sitenizde olması önemli yoksa sizin web sitenizi bulamaz aradığınız kelimede. )

Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi { Fat Rank } #1

Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi { Fat Rank } #1

Gördüğünüz gibi webyardimci.com, web yardımcı kelimesinde 1 sırada çıkıyor.

Ben tek ana sayfamı aramıcam  yazdığım yazılarında kaçıncı sırada çıktığını bilmek istiyorum diyosan onuda söylüyelim. Hiçbir değişiklik yapmadan hangi yazıyı aramak istiyosanız o yazının olduğu linke girin yani yazı sayfanıza giriyorsunuz ve aynı işlemleri tekrarlıyorsunuz aşağıda resimde gördüğünüz gibi ben ücretsiz 1 yıllık .design alan adı alma başlıklı yazımı google’da ücretsiz 1 yıllık design diye arattığımda yazım google’da 1. sırada çıktığını görebiliriz.

Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi { Fat Rank } #2

Google Chrome Sıra Bulucu Eklentisi { Fat Rank } #2

 

 

 

 

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

7 Yorumlar

  • Sürekli olarak başka internet sitelerini analiz etmekten sıkılmıştım zaten. Gayet kullanışlı sağolun

  • Günlük olarak sürekli kullandığımız sıra bulucunun Chrome’a gelmesi işleri biraz daha kolaylaştırdı. r10, wmaracı gibi yerlerde araçlar yerine hemen sağ üst köşede yapmak daha çok kolay 🙂

  • Bayağı işleri kolaylaştıran bir eklenti. Tek tek arayıp uğraşmak yerine. Bir kaç tık ile istediğimiz sitenin yerini buluyoruz 🙂 Kullanışlıymış bayağı

  • Bizimle bu eklentiyi paylaştığınız için teşekkürler. İnternette çoğu yer sınır koyuyor sinir oluyorum. Deneyeceğim.

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *

Ücretsiz 1 Yıllık .design Alan Adı Almak İçin:Buraya Tıklayarak Gidebilirsin