Sosyal Ağlar

Facebook 500 Milyon Dolar Tazminat Ödüyor

Facebook 500 Milyon Dolar Tazminat Ödüyor - 1
Hakan
Yazan Hakan

Zuckerberg’in Oculus için açılan dava sonucu katıldığı mahkemeden karar çıktı. Facebook, 500 Milyon dolar tazminat cezasına çarptırıldı.

Facebook 2014 yılında Brendan Iribe ve Palmer Luckey’in kurduğu Oculus’u satın almış, fakat şirketin CTO’su olan John Carmack’ın bazı patentleri götürdüğü iddia edilmişti. Bu sebeple ZeniMax Oculus’a, dolayısıyla sahibi olduğu Facebook’a dava açmış, Zuckerberg de geçtiğimiz ay içerisinde ifade vermişti. Dün itibarıyla jüri kararını açıklayarak Facebook’u 500 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

Verilen para cezasının  200 milyon doları, gizlilik anlaşmasının ihlal edilmesine, 50 milyon doları telif hakkı ihlaline, 100 milyon doları Oculus’un kurucusu Palmer Luckey’in ve 150 milyon dolar da Oculus’un eski CEO’su Brendan Iribe’nin yalan ifadeleri sonucu verilmiş.

Facebook 500 Milyon Dolar Tazminat Ödüyor - 1

Facebook 500 Milyon Dolar Tazminat Ödüyor – 1

Fakat tüm bunlara rağmen davacı ZeniMax açtığı davadan beri 4 milyon dolar tazminat talebinde bulunuyordu. Verilen 500 milyon dolar tazminat bedelinin az olduğu gerekçesiyle, şirket karara itiraz etme yolunda ilerliyor.

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

4 Yorumlar

  • Ya abi adamlar 4 milyon için dava açıyor 500 milyon alıyor sonra az diyor itiraz etmeye kalkıyor.. anlamıyorum, anlayamıyorum bunları harbiden 🙂

  • Zuckerberg e koymaz 500 milyon dolar adam şuan kariyerinin zirvesinden google dan sonra en popüler olan sistem facebook.

  • Facebook a koyar mı o kadar para ya. O kadar para kazanıyorlar madem de dikkat etmeleri gerekir o zaman o kadar çalışanları var boşa mı sanki

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *