İnternet

BTK Tarafından Türk Hacker Ordusu Kuruluyor

Hakan
Yazan Hakan

Son dönemlerde hem dünyada hemde ülkemizde yaşanan olaylardan sonra hem günlük yaşam hemde siber dünyayada yansımış bulunmakta. Bu yeni dönemlerde artık ülkeler birbirleriyle daha çok siber savaş yapıyor. Siber saldırılar birçok ülkenin devlet kurumlarına, bankalarına zarar vermekte ve maddi kayıp yaratmakta. Ülkemizede yapılan birçok siber saldırının ardından  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ( BTK ), ülkemizi siber saldıralara karşı korumaları ve ülkemizde daha güvenli bir sanal ortam olması için Türk Gençlerinden oluşan aylık maaşı 6-10 bin TL arasında değişen bir Türk Hacker Ordusu Kurmaya Hazırlanıyor.

Tabi bu girişimden öncede hem devlette siber güvenlik uzmanları, hemde Ülkemiz adına faaliyet gösteren hacker grupları ( AyyıldızTim, TurkHackTeam vb.) ülkemizi siber saldırılara karşı savunmakta ve karşı saldırılar yapmakta. Ama bu siber gücü dahada geliştirmek istiyen BTK genç bilişim uzmanları başta olmak üzere siber dünya hakkında bilgili iyi niyetli ( beyaz şapkalı ) hacker grubu kurucak

# Başvurumu Yapmak İstiyorsunuz 

Bilişim dünyasına, ileri derece yazılım bilgisi ve siber dünyaya konularında uzmanlaşmışsanız siz de Türk Hacker Ordusuna dahil olabilir ve maaşlı bir şekilde çalışabilirsiniz. Siz de kendinizi bu ekipte görüyorsanız usom@btk.gov.tr adresinden BTK’ya başvuruda bulunun. Başvurduktan sonra bekletecekler yada ilgilenmicekler diye bir düşünce varsa kafanızda hemen bu düşünceyi yok etmenizi tavsiye ederiz. Aksine BTK başkanı Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan başvurular hızlı bir şekilde değerlendireleciğini söyleniyor.

 

Yazar hakkında

Hakan

Hakan

WebYardimci.com'un kurucusu ve yazarı...

2 Yorumlar

  • AyyıldızTim, TurkHackTeam, Cyber Hack Team bunlar her zaman devletinin yanındaki gruplarında idi şimdi maaşlı devlete çalışan olacaklar çok sevindim dış ve iç saldırılara karşı artık daha dirayetli olacağız.

  • Bence yerinde bir karar. ülkemiz bunun için geç kalmış bile. bir an önce kurulmalı Siber güvenlik ordumuz

Yorum Yap

Güvenlik Doğrulaması *